Phone: 902-688-2908 / Hours of Operation: 9am-4pm Everyday / email: fairbanksgrocery@gmail.com

Collection: Packaged Goods

17 products
  • Local Wildflower Honey
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maple Syrup $10, $16, $21, $25
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Capers: 4.50/100ml
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Toasted Oats Porridge
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple Cider Vinegar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coconut Milk - Organic: 7.00 per can
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vinegar, red wine: 6.00/1L
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sriratcha hot sauce: 10.00 /740 ml
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soy sauce, organic: 6.00/500ml
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Roasted red peppers, Emma: 6.25/370ml
    Regular price
    $6.25
    Sale price
    $6.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Olive Oil 36.00 for 3L tin
    Regular price
    $36.00
    Sale price
    $36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maseca flour: 13.00 per 2 kg bag
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jalapeno, pickled: 500ml jar
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fusilli pasta, Emma: 3.50/454g
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Farafalle pasta. Emma: 3.50/454g
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out