Phone: 902-688-2908 / Hours of Operation: 9am-4pm Everyday / email: fairbanksgrocery@gmail.com

Collection: LaHave Bakery Dry Goods


72 products
  • Yeast: 6.10 PER 1 lb PKG
    Regular price
    $6.10
    Sale price
    $6.10
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Walnuts, pieces: 31.68/1kg
    Regular price
    $3.17
    Sale price
    $3.17
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sunflower seeds: 7.48/1kg
    Regular price
    $0.75
    Sale price
    $0.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sugar, raw cane: organic: 5.05/1kg
    Regular price
    $5.05
    Sale price
    $5.05
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sugar, icing: 3.11/1kg
    Regular price
    $3.11
    Sale price
    $3.11
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sugar, cane, white: 2.70/1kg
    Regular price
    $2.70
    Sale price
    $2.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sugar, brown: 2.73/1kg
    Regular price
    $2.73
    Sale price
    $2.73
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Split peas, yellow, organic: 10.15/kg
    Regular price
    $6.21
    Sale price
    $6.21
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Split Peas, green: 6.21/1kg
    Regular price
    $6.21
    Sale price
    $6.21
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sesame seeds: 9.64/1kg
    Regular price
    $0.97
    Sale price
    $0.97
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salt, fine sea: 2.13/1kg
    Regular price
    $0.22
    Sale price
    $0.22
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salt, course sea: 3.20/1kg
    Regular price
    $0.32
    Sale price
    $0.32
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rice, wild: 42.66/1kg
    Regular price
    $42.66
    Sale price
    $42.66
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rice, brown, long grain, organic: 7.46/1kg
    Regular price
    $7.46
    Sale price
    $7.46
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rice, basmati, organic: 13.06/1kg
    Regular price
    $13.06
    Sale price
    $13.06
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out